Firmy "Google" i "Intel" są największymi inwestorami korporacyjnymi w zakresie technologii finansowych

Google and Intel have concluded 37 and 16 deals respectively since 2010 and are the most active corporate investors in the fintech space, according to new findings from CB Insights.

6 Total views
388 Total shares
Tech Giants Google & Intel Are the Biggest Corporate Investors in Fintech

Firmy "Google" i "Intel" zawarły  odpowiednio 37 i 16 umów od 2010 roku. Są one najbardziej aktywnyi inwestorami korporacyjnymi w zakresie technologii finansowych. Dane te pochodzą z zasobów "CB Insights".

Inwestorzy zainwestowali 1,4 miliarda dolarów w rozwój nowych firm z zakresu technologii finansowej w 2014 r. To pokazuje rosnące zainteresowanie inwestorów w branży. Według "CB Insights" kwota ta zostanie podwojona w 2015 roku. "CB Insights" to usługa, która pozwala śledzić aktywność firm typu venture capital.

Spółki finansowe, takie jak "Citi", "MasterCard" lub "American Express" będą inwestować w startupy na dużą skalę. Na przykład inwestycje zostały przekazane firmom "Mozido", "Dynamics", "AppLabs Money Kenya" i innym. Jednak firma "Google" i "Intel" są najbardziej aktywnymi inwestorami w zakresie technologii finansowych.

Firma "Intel" koncentruje się na spółkach, które są zaangażowane w realizację płatności i technologii mobilnych dotyczącychpłatności. Firma "Google" wykonała 25 wyjątkowych inwestycji w firmy o szerszym zakresie działalności. Dotyczy to firm, które są zaangażowane w udzielanie kredytów, oszczędności osobistych, system "crowdfunding", a także walutę cyfrową. Firma zainwestowała w   Ripple LabsButtercoin i LedgerX.

Z kolei firma "Intel" wprowadził kilka znaczących inwestycji poza granicami Stanów Zjednoczonych. Firma zainwestowała pieniądze w szwedzki startup "iZettle", który zajmuje się płatnościami mobilnymi. Inwestycje uzyskały także estońska spółka "Fortunmo" i brazylijska firma "Elike", która działa w obszarze e-commerce.

Firma "eBay" jest trzecim największym inwestorem niefinansowym. Firma koncentruje się na obszarze mobile commerce i e-commerce. "EBay" dostarczył inwestycji dla startupów "BillSafe", "TradeShift" i "Branding Brand".

Zagraniczne koncerny zaangażowane są również w inwestowanie. Na przykład chińska firma "Renren" przeprowadziła 4 transakcje w ciągu ostatniego roku. W tym czasie firma "Google" przeprowadziła 8 transakcji.

"Renren" jest teraz gigantem w branży mediów społecznościowych. Firma koncentruje się na nowych firmach z sektora handlu i zarządzania finansami. "Renren" dostarczył znaczących inwestycji w startupy "Fundrise", "Motif Investing" i "FiscalNote".

Japońska firma "Ping" inwestuje w sieć inwestycyjną "eToro", jak również chińską platformę internetową dla pożyczek "Lufax".