Terminal płatniczy Bitcoin, który chcesz mieć

Dutch startup BitStraat targets bars and restaurants with its new handheld bitcoin payments terminal.

8 Total views
470 Total shares
The Bitcoin Payment Terminal You’ll Want To Get Your Hands On

Holenderski startup "BitStraat" oferuje nowy przenośny terminal Bitcoin. Terminal jest przystosowany dla barów i restauracji. Terminal jest nazwany "Handheld", co oznacza "ręczny". Jest to kolejny krok firmy "BitStraat" z Amsterdamu czyniący to miasto "światową stolicą Bitcoin."

"BitStraat" działa jako pośrednik między sprzedawcami akceptującymi Bitcoin i "BitPay" jako podmiot wypłacający. "BitStraat" została założona w 2014 roku. Założyciele firmy to Holendrzy, Max Barendregt i Kasper Keunen.

Firma "BitStraat" ma zasięg dwóch różnych typów systemów płatniczych.

Oto, co powiedział pan Barendregt dla CoinTelegraph:

"Wysłuchaliśmy opinii klientów dotyczących naszego pierwszego terminala płatniczego. Niektórzy klienci chcieliby mieć przenośny terminal. Dlatego stworzyliśmy nową wersję terminala płatniczego, który jest łatwy w użyciu. Czas pracy na akumulatorze? Do tygodnia."

Nowy terminal jest lepszy, niż poprzedni model z firmy "BitStraat".

Pan Barendregt wyjaśnił:

"Terminal ręczny ma zwykle klawiaturę typu przycisk lub touchpad. Jest on wyposażony w czujnik ruchu. Terminal jest odporny na uderzenia i wodoodporny. Płatności Bitcoin są realizowane poprzez skanowanie kodu QR. Terminal obsługuje komunikację bliskiego zasięgu (NFC) i Bluetooth ".

Firma "BitStraat" nawiązała współpracę z operatorem płatności "BitPay". Wspólnie zamierzają rozpocząć działalność w holenderskiej stolicy w światowej stolicy Bitcoin. Firma "BitPay" ma swoją europejską siedzibę w Amsterdamie. Ich projekt jest nazywany «Amsterdam Bitcoin City». Projekt rozpoczął się w listopadzie 2014. 21 fizycznych punktów sprzedaży zgodziło się na udział w tym projekcie.

Oprogramowanie dla terminalu «handheld» nie wymaga dodatkowej opłaty. Ceny zawarte są w planie płatności, który kosztuje 10 euro miesięcznie. Cena obejmuje instalację, obsługę płatności poprzez BitPay, a także, w razie potrzeby konserwację urządzeń.

Pierwszy terminal, zwany "Blat", wydawany jest bezpłatnie dla pierwszych 100 fizycznych placówek w Amsterdamie. które zgodziły się wziąć udział w transakcjach za pomocą Bitcoin. Ta szczególna kampania promocyjna jest nadal aktualna. Kampania jest finansowana przez "BitPay". Ale ta promocja nie jest przewidziane dla nowego terminalu.

Terminal «handheld» jest testowany w kawiarni "Pakhuis de Zwijger". Comiesięczne spotkania na temat Bitcoin odbywają się w tej kawiarni. Spotkania odbywają się w środy. Nowy terminal można kupić za 180 €.