Terminal płatniczy Bitcoin, który chcesz mieć

Dutch startup BitStraat targets bars and restaurants with its new handheld bitcoin payments terminal.

114 Total views
470 Total shares
The Bitcoin Payment Terminal You’ll Want To Get Your Hands On

Holenderski startup "BitStraat" oferuje nowy przenośny terminal Bitcoin. Terminal jest przystosowany dla barów i restauracji. Terminal jest nazwany "Handheld", co oznacza "ręczny". Jest to kolejny krok firmy "BitStraat" z Amsterdamu czyniący to miasto "światową stolicą Bitcoin."

"BitStraat" działa jako pośrednik między sprzedawcami akceptującymi Bitcoin i "BitPay" jako podmiot wypłacający. "BitStraat" została założona w 2014 roku. Założyciele firmy to Holendrzy, Max Barendregt i Kasper Keunen.

Firma "BitStraat" ma zasięg dwóch różnych typów systemów płatniczych.

Oto, co powiedział pan Barendregt dla CoinTelegraph:

"Wysłuchaliśmy opinii klientów dotyczących naszego pierwszego terminala płatniczego. Niektórzy klienci chcieliby mieć przenośny terminal. Dlatego stworzyliśmy nową wersję terminala płatniczego, który jest łatwy w użyciu. Czas pracy na akumulatorze? Do tygodnia."

Nowy terminal jest lepszy, niż poprzedni model z firmy "BitStraat".

Pan Barendregt wyjaśnił:

"Terminal ręczny ma zwykle klawiaturę typu przycisk lub touchpad. Jest on wyposażony w czujnik ruchu. Terminal jest odporny na uderzenia i wodoodporny. Płatności Bitcoin są realizowane poprzez skanowanie kodu QR. Terminal obsługuje komunikację bliskiego zasięgu (NFC) i Bluetooth ".

Firma "BitStraat" nawiązała współpracę z operatorem płatności "BitPay". Wspólnie zamierzają rozpocząć działalność w holenderskiej stolicy w światowej stolicy Bitcoin. Firma "BitPay" ma swoją europejską siedzibę w Amsterdamie. Ich projekt jest nazywany «Amsterdam Bitcoin City». Projekt rozpoczął się w listopadzie 2014. 21 fizycznych punktów sprzedaży zgodziło się na udział w tym projekcie.

Oprogramowanie dla terminalu «handheld» nie wymaga dodatkowej opłaty. Ceny zawarte są w planie płatności, który kosztuje 10 euro miesięcznie. Cena obejmuje instalację, obsługę płatności poprzez BitPay, a także, w razie potrzeby konserwację urządzeń.

Pierwszy terminal, zwany "Blat", wydawany jest bezpłatnie dla pierwszych 100 fizycznych placówek w Amsterdamie. które zgodziły się wziąć udział w transakcjach za pomocą Bitcoin. Ta szczególna kampania promocyjna jest nadal aktualna. Kampania jest finansowana przez "BitPay". Ale ta promocja nie jest przewidziane dla nowego terminalu.

Terminal «handheld» jest testowany w kawiarni "Pakhuis de Zwijger". Comiesięczne spotkania na temat Bitcoin odbywają się w tej kawiarni. Spotkania odbywają się w środy. Nowy terminal można kupić za 180 €.