This Chip Turns a Dumb Phone Into a Bitcoin Wallet

"BitSIM" to mała płytka z dwoma chipami, które muszą być nałożone na górę karty SIM telefonu. Po tym "BitSIM" zamienia dowolny telefon w portfel Bitcoin. Nawet jeśli nie jest to smartfon.

"BitSIM" przeprowadza transakcje w sieci Bitcoin za pośrednictwem szyfrowanych wiadomości tekstowych. Klucz prywatny jest przechowywany w układzie scalonym w "BitSIM". Klucz prywatny jest zabezpieczony kodem PIN.

Założyciel projektu Leon-Gerard Vandenberg mówi, że "BitSIM" działa jako pośrednik przekazując polecenia z karty SIM do telefonu i odwrotnie. Więc telefon myśli, że współpracuje bezpośrednio z kartą SIM, a oryginalna karta SIM uważa, że ​​współpracuje bezpośrednio z telefonem. To swego rodzaju konwerter poleceń SIM.

Firma "BitSIM" przyciąga prywatne inwestycje poprzez mechanizm tzw "crowdsale". Znaczenie mechanizmu polega na tym, że ludzie inwestują w firmę w celach zarobkowych lub aby stać się pierwszymi odbiorcami nowych produktów. Firma "BitSIM" zbiera fundusze z pomocą wirtualnego inkubatora Seedco.in. Twórcy projektu "BitSIM" spodziewają się pierwszej wysyłki towarów na Boże Narodzenie.

Pan Vandenberg powiedział ostatnio w wywiadzie dla strony internetowej "Brave New Coin":

BitSIM uzyskuje dostęp do całego oprogramowania, które działa na protokole Bitcoin poprzez "ChromaWallet". System pozwala także na pracę z aktywami projektu "Counterparty". Płytka "BitSIM" będzie współpracować z portfele Bitcoin "HIVE" dla użytkowników smartfonów. Ponadto użytkownicy otrzymają dostęp do pełnej wersji sklepu o nazwie "Hive App Store". To znacznie zwiększa zakres usług. "BitSIM" jest platformą, na której społeczność programistów może ewoluować wspierając tego ekosystem.

"BitSIM" zorganizuje pierwsze kampanie informacyjne w Australii, Chinach i w Afryce. Pan Vandenberg ma także nadzieję na pracę w Kanadzie, Indiach, na Filipinach i w Meksyku.

Pan Vandenberg powiedział na koniec w wywiadzie dla "Brave New Coin":

"Nie będziemy oferować naszych usług w USA. Podjęliśmy tę decyzję ze względu na treść przepisów prawnych obejmujących bitcoiny", promowanych przez Nowy Jork. To głupie przepisy. Oni nie pozwalają na pracę projektu BitSIM  w Nowym Jorku. Niestety stosowanie tych zasad może zostać przejęte przez inne państwa w niektórych przypadkach. W związku z tym, nie tylko w Nowym Jorku, ale także w innych regionach Stanów Zjednoczonych obowiązuje zakaz dla BitSIM".