Tutanota Provides Stupid-Easy Email Encryption

Uważam się za zwolennika programu "PGP". Ten program komputerowy pozwala na wykonywanie szyfrowania danych cyfrowych.

Wielu z was używa zaszyfrowanych wiadomości e-mail za pomocą "PGP". Nie masz z tym problemów. I nie masz też trudności z kopiowaniem i importowaniem kluczy innych użytkowników. Klucz prywatny nie jest konieczny do skopiowania po przełączeniu na inny komputer. Kłopoty ze śledzeniem ważności Twojego certyfikatu znikają. Nie ma potrzeby, aby przejść do programu "Thunderbird", albo poprosić innych użytkowników, aby "podpisali" klucz.

Ale niektórzy użytkownicy doświadczają trudności. Na przykład ja.

Program "PGP" był przełomem w jego czasie szyfrowania (1991). Jednak to dzieło Phila Zimmermanna było naprawdę bardzo trudne do wykorzystania. Ale było bardzo potrzebne.

"Tutanota" jest darmowym oprogramowaniem, które sprawia, że ​​zaszyfrowane wiadomości e-mail są natychmiast dostępne.

Tutanota logo

Szyfrowanie e-maili jest dostępne dla wszystkich

Użytkownicy programu "Tutanota" moga wysyłać wiadomości, które są zaszyfrowane za pomocą 128-bitowego algorytmu AES i 2048-bitowego algorytmu RSA. Poczta zakodowana przez AES może być wysłana nie tylko użytkownikom programu "Tutanota". Aby to zrobić, wystarczy wysłać hasło.

E-maile, które są zaszyfrowane przez "Tutanota" mają zaszyfrowane wiersz tematu wiadomości i załączniki. To jest główna różnica między "Tutanota" i "PGP".

To sprawia, że ​​możliwe jest przesłanie bezpiecznych wiadomości. Można wymieniać wiadomości z kimś, kto nie chce opuszczać swoich skrzynek pocztowych na nieszyfrowane aplikacji czatu. Na przykład, "Surespot", "Bitmessage" lub "Pidgin". (Słowo "Tutanota" tłumaczy się jako "bezpieczne wiadomości" z łaciny).

"Tutanota" działa jako prosta usługa online. Oferuje również aplikacje dla platformy "Android", "IOS" i "Amazon".

Dodatkowe funkcje są płatne w Bitcoin

1 GB wolnego miejsca dostępny jest dla każdego konta w "Tutanota". Tutaj można przechowywać informacje. Więcej przestrzeni i dodatkowe funkcje można kupić za pomocą Bitcoin.

Ta dodatkowa funkcja jest dostępna w wersji "Tutanota" dla biznesu:

"Można skorzystać z naszej usługi e-mail z własnej domeny. Oferta ta będzie dostępna wkrótce. Jeśli firma korzysta z programu Outlook może również uzyskać doskonałą zintegrowaną wtyczkę."

Kod źródłowy "Tutanota" jest dostępny do wglądu lub poprawiania w "GitHub". Serwery znajdują się w Niemczech. Poniżej są zdjęcia czterech wesołych Niemców, którzy są członkami zespołu "Tutanota":

Tutanota team


Follow Cointelegraph on Facebook