Visa Exec: Bitcoin Won’t Grow ‘Unless there is Trust in the System’

Szwedzki bank SEB (Skandinávská Ensklida Banken AB) opublikował artykuł na pierwszej stronie w największej szwedzkiej gazecie internetowej "Dagbladet", w tym tygodniu. Artykuł ukazał się pod tytułem:

"Cios śmierci dla Bitcoin."

Pan Johan Javeus jest autorem artykułów i głównym strategiem dla Banku "SEB". Według niektórych członków sieci "Reddit", jego artykuł pokazuje negatywny stosunek do Bitcoin. Jednak inni nie widzą negatywnego nastawienia w artykule. Wierzą, że artykuł sugeruje manifestację należytej staranności ze strony banku w stosunku do Bitcoin.

Autor przedstawia prosty przykład, dlaczego bank nie zatwierdzi zastosowania krypto-waluty. Pan Javeus uważa, że ​​waluty powinny być bardziej stabilne. Ich regulacja powinna wzrosnąć. Pozwoli to, aby skutecznie działać jako środek płatniczy.

Powiedział:

"Rząd powinien wzmocnić walutę. To zapewnia jej stabilność."

Autor opowiedział historię powstania Bitcoin. Wyjaśnia, że ​​Bitcoin pojawił się po kryzysie w 2009 r. Według pana Javeusa Bitcoin jest "wirtualną walutą, która działa poza jakimkolwiek systemem." Wyjaśnia, że ​​"Bitcoin raczej postrzegany jest dwuznacznie." Inwestorzy spekulują nim. Przeciwnicy odrzucają zaś Bitcoin kategorycznie.

Pan Javeus powiedział:

"Nikt nie wiedział, jaką realną wartość ma Bitcoin. Tak długo, jak ktoś nie kupił "bardzo drogiej pizzy" za 10 000 BTC. Kwota ta jest równa 19 mln SEK dzisiaj."

Bitcoin ma ograniczoną "teoretyczną wysokość". To daje podstawy sądzić, że jego cena wzrośnie. Ludzie będą mogli uzyskać tylko 21 000 000 BTC. Następnie Bitcoin zostanie usunięty z produkcji. Dlatego inwestorzy mają nadzieję, że jego wartość wzrośnie.

System Bitcoin jest anonimowy. To może być znacząca wada dla waluty w przyszłości.

Autor powiedział:

"Waluta powinna mieć uregulowany stan prawny. Tradycyjne waluty mają przewagę nad Bitcoin. Pozwalają one śledzić transakcje. W ten sposób użytkownicy mogą zobaczyć, gdzie ich pieniądze są wydane. To jest bardzo ważne dla władzy wykonawczej. To pozwala im zapobiec wykorzystywaniu waluty dla prania pieniędzy lub handlu narkotykami. "

Ludzie muszą zaufać wartości Bitcoin celem dokonywania zakupów za jego pomoca. Bitcoin nie otrzymał olbrzymiej popularności z powodu "dużych wahań" w wartości waluty. Bitcoin jest "atutem inwestycji" dla ludzi, którzy mają nadzieję na wzrost jego wartości. Jednak waluta ma pozytywne nastawienie, by stać się pełnoprawnym systemem płatności w przyszłości.

Pan Javeus powiedział:

"Szybkość transakcji jest ogromnym plusem dla tej waluty. Można dokonać przelewu w ciągu kilku sekund, nawet jeśli odbiorca jest po drugiej stronie globu."

Autor uważa, że ​​waluta nie może przetrwać bez statusu prawnego.

Był za regulacją waluty cyfrowej na rynku. Jest to konieczne w celu ochrony praw konsumentów. Takie zasady regulacyjne mogą pomóc na wiele sposobów. Bitcoin może stać się powszechną walutą w przyszłości dzięki tym zasadom.

 

Jedno jest pewne. Jeśli wielkie banki płacą za artykuł o Bitcoin, pokazują zainteresowanie tą walutą.


Follow Cointelegraph on Facebook