Gra «Voxelnauts» używa "blockchaina NXT" w celu ochrony praw do własności wirtualnej

Voxelnauts is a Minecraft-inspired, massive online multiplayer and virtual reality game that leverages the NXT blockchain for use in its economy, land property, and game item intellectual property-management system.

248 Total views
413 Total shares
Voxelnauts: A Minecraft-Inspired Game With NXT-Backed Property Rights and DRM

"Voxelnauts" to gra multiplayer z obsługą wyświetlacza zamontowanego na głowie. Wszechświat gry w "Voxelnauts" podobny jest do "Minecraft". "Voxelnauts" używa "blockchaina NXT" dla zarządzania prawami własności intelektualnej w odniesieniu do elementów gry i lokalizacji. Jest to część wirtualnej gospodarki wszechświata "Voxelnauts".

Styl tej gry będzie znany fanom sagi "Final Fantasy". Gra łączy w sobie typ gier "sandbox" podobny do "Minecrafta", a także wirtualną gospodarkę rynkową, która nie przynosi zysków. To może być funkcja, która będzie odróżniać "Voxelnauts" od innych gier. Na przykład wszechświat gry nie jest przedmiotem ogromnej inflacji bo gospodarka gry jest scentralizowane. Wygląda to jak zastosowanie metody keynesowskiej. Dodatkowo każdy gracz może "czuć się Bogiem" i stworzyć własną planetę. Gracze będą mogli określić model gospodarczy świata, jak również zasady gry w nim.

"Voxelnauts" ma estetyczny interfejs. Ponadto gra oferuje wiele przygód i wrażenie z gier RPG lepszy niż w "Minecraft". Co więcej, funkcje te są tylko "wierzchołkiem góry lodowej". Gra wspiera stosowanie kasków wirtualnej rzeczywistości. "Voxelnauts" posiada wbudowane wsparcie dla hełmów "Oculus Rift" i "Vive". Choć możliwe jest granie bez hełmów.

Deweloperzy rozpoczęli kampanię na Kickstarterze aby zebrać fundusze na końcowy etap rozwoju. Gra jest w fazie rozwoju od ponad roku. Według informacji na stronie internetowej firmy, gra otrzymała inwestycje początkowe w wysokości 1 miliona dolarów. Inwestycje wpłynęły od prywatnych inwestorów, którzy inwestują w innowacyjne projekty. W tej chwili deweloperzy zebrali 72 000 dolarów z kampani Kickstartera. Ich celem jest suma 200 tysięcy dolarów. Kampania przebiega dość szybko, co pokazuje duże zainteresowanie wśród graczy.

Rejestracja własności poprzez blockchain

Gra będzie korzystać z "NXT blockchain" dla rejestracji praw własności i prawa własności intelektualnej. Będzie to innowacyjny przełom w grze. "NXT blockchain" zapewni użytkownikom jasny sposób tworzenia i śledzenia obiektów gry, niestandardowych walut i aktywów. Gracze mogą także handlować nimi.

Współzałożyciel "Voxelnauts" i dyrektor "Blockchain" Daniel Mross pisze:

"Będziemy korzystać z "blockchaina NXT"dla rejestracji praw własności do zawartości niestandardowej gry. Gracze mogą tworzyć własne elementy graficzne, a następnie zaimportować je w grze. Na przykład mogą to być meble, broń, zwierzęta, itp. Każdy element gry będzie przypisany do właściciela poprzez prawo do posiadania własności. Ewidencja prawa własności będzie w "blockchainie NXT". Gracze będą mogli sprzedawać swoje prace bezpośrednio przez "blockchain NXT". Wszechświat gry pokaże nazwę właściciela elementu gry na podstawie informacji z publicznego rejestru."

Podobne próby zostały dokonane przez przedsiębiorstwa "BitNation" i "iNation", które miały na celu zarządzanie prawami własności przez blockchain. Jednak twórcy "Voxelnauts" pokażą nam ten system w akcji. Działa on w nieuregulowanym środowiska bez ryzyka chaosu i anarchistycznego bałaganu, choć wiele osób daje bardzo złe rokowania w tym zakresie.

"Griefing" był problemem nie tylko graczy "Minecraft", ale także przedsiębiorców z realnego świata. Niektóre grupy graczy w grach MMO są zaangażowane w niszczenie elementów gry. Są to elementy, które zostały stworzone przez innych graczy. Istota "griefingu" polega właśnie na tym. Gracze niszczą zawartość innych graczy w grze. To tak, jakby ktoś wziął młot i rozpoczął niszczenie cudzego domu. Developerzy stworzyli system przyznawania praw do własności wirtualnej, aby zatrzymać "Griefing". Układ ten jest podobny do systemu zarządzania ograniczeniami cyfrowymi ("DRM").

Według pana Mrossa "twórcy będą w stanie określić możliwość zniszczenia jednego lub kilku z ich elementów. Ponadto mogą oni określić rodzaje dopuszczalnych interakcji z innymi graczami. Na najniższym poziomie, a nawet dla całej planety." W kategorii "elementów gry" są utworzone przez użytkownika dzieła sztuki, meble, a także wszelkie inne mody, które zostaną dodane przez graczy do świata "Voxel".

Jednak ten eksperyment dotyczy nie tylko prawa do własności elementów i obszarów gry.

Użytkownicy mogą tworzyć własne formy waluty, które będą oparte na systemie monetarnym "NXT". W ten sposób mogą stać się panami banku centralnego lub założycielami wolnego rynku w ich świecie gry. To zależy tylko od ich woli. W tym samym czasie system będzie przejrzysty i bezpieczny dzięki "blockchain NXT". Ponadto pozwoli graczom na utrzymanie pełnej kontroli nad środowiskiem gry.

Gra będzie typu open-source. W ten sposób twórcy chcą pobudzić handel obiektami wewnątrz gry dla każdego rodzaju kryptowaluty. Również pozwalają na nieograniczone modyfikacje gry.

Ograniczenia dla integracji Blockchain dla wideo

"Voxelnauts" korzysta z technologii blockchain do wprowadzenia "stabilności" pieniędzy w wirtualnym świecie gry. Jednak problemy pojawiają się podczas integracji kryptowaluty w grze. Co więcej, te problemy są podobne do tych, z jakimi mamy do czynienia w "realu".

Na przykład "Voxelnauts" korzysta ze schematu księgowego przez blockchain. System zapewnia użytkownikom prosty schemat do wycofania środków. Tak więc sprzedaż jest rejestrowana w "blockchain NXT". Pan Mross powiedział:

"Alternatywne waluty są cechą platformy. Jest to możliwe ze względu na system monetarny NXT. To może być najlepszym rozwiązaniem dla potrzeb śledzenia waluty w grze. Jednak transakcja obejmuje wysokie opłaty, ponieważ baza graczy jest bardzo szeroka. To jest główną wadą tego rozwiązania".

Jest to ważny czynnik w przyciąganiu użytkowników, którzy nic o kryptowalucie nie wiedzą. Być może nie są zainteresowani kryptowalutą w ogóle. Nie ma potrzeby przedstawiania im jej koncepcji, a także zmuszania do nabycia własnego portfela Bitcoin.

Jednak wielu graczy jest w stanie korzystać z waluty "NXT", a także lokalnej waluty w grze "Voxelnauts". To pozwala im handlować ze sobą z łatwością.

Łańcuchy poboczne mogą zaoferować alternatywę dla systemów księgowych opartych na blockchain. Opierają się one na tej samej zasadzie, stosując jednak łańcuchy poboczne moża zaoferować mniejsze opłaty.

Prawo wirtualne

Jason Archinaco jest drugim współzałożycielem firmy, która rozwija "Voxelnauts". Według pana Mrossa, Jason Archinaco jest "prawnikiem, który prowadził pierwszy w historii pozew w sprawie prawa do własności wirtualnej." Pan Archinaco jest ogniwem, które łączy w sobie potencjał wirtualnego wszechświata "Voxelnaut" i gospodarki opartej o prawie.

×

Hottest Bitcoin News Daily

For updates and exclusive offers, enter your e-mail below.