Welcome to Minds: Like Facebook But without the Snooping

Serwis społecznościowy "Facebook" nie jest znany od strony bezpieczeństwa i prywatności. "Minds" to nowy serwis społecznościowy, który ma otwarty kod źródłowy. Sieć będzie używać prawdziwego szyfrowania, nie przechowuje żadnych informacji o użytkownikach. Brak informacji, które mogą być przekazane Narodowej Agencji Bezpieczeństwa.

 

1,4 miliarda ludzi jest podatnych

"Facebook", jest najbardziej utytułowanym społecznościowym serwisem, jaki kiedykolwiek istniał, zarówno online, jak i offline. W tym momencie ma 1 400 000 000 użytkowników. To pięć razy więcej niż "Twitter". Wszyscy zaczęli używać "Facebooka" w ciągu ostatniej dekady. "Facebook" nadaje się dla stałych użytkowników serwisów społecznościowych, a także dla osób, które chcą popularyzować swoją działalność.

Młodsze pokolenie  coraz bardziej zaczyna korzystać z "Instagrama", jak również innych nowszych sieci społecznościowych. Rząd i inne osoby trzecie miały prawo dostępu do informacji o użytkownikach na "Facebooku" w 2015 roku. Nowa umowa klienta otworzyła szansę na nich.

Serwis "Facebook" naruszył wspólne standardy ochrony prywatności. To otwiera nowe możliwości rynkowe. "Minds.com" jest to bezpieczna sieć społecznościowa, która używa szyfrowania do ochrony danych użytkownika.

Szyfrowanie jest stosowane od dziesięcioleci. Rząd i wojsko używa do serwisów lokalnych banków. Waluty cyfrowe wykazały, że szyfrowanie jest rozszerzeniem możliwości pracy przez internet. Dane użytkowników są chronione.

Minds.com

 

Nacisk na prywatność

"Minds" będzie używać standardowej koncepcji sieci społecznej. Deweloperzy już wydali aplikację dla "IOS" i "Android". Aplikacja jest open source. Jest szyfrowana. Oznacza to, że wiadomość może być odczytany wyłącznie przez odbiorcę. Chief Executive Officer, Bill Ottman, powiedział, że jest to pierwsza aplikacja zaszyfrowanej sieci społecznościowej na rynku.

Paul Ottman

Pan Ottman powiedział w wywiadzie dla "CNet":

"Wiele organizacji będzie twierdzić, że prywatność i szyfrowania to cechy ich produktu. Jednak to nie będzie prawdziwe szyfrowanie. Organizacje te wytwarzają swoje produkty z zamkniętym kodem źródłowym, więc nie możemy go sprawdzić."

Pan Ottman opisał istotne cechy "Minds.com". The Social Network nie gromadzi informacji o użytkownikach, tak jak w innych sieciach społecznościowych. Agencja Bezpieczeństwa Narodowego nie będzie w stanie wykorzystać informacji z sieci społecznej, ponieważ ich tam nie będzie. Wcześniej "Yahoo!" zostało zaatakowane przez agencje federalne, celem skonfiskowania danych osobowych. Pan Ottman powiedział:

"Służby bezpieczeństwa nie będą mogły uzyskać informacji na temat naszych użytkowników. Po prostu, nie jesteśmy właścicielami tych informacji."

"Minds" nie będzie zarabiał z banerów reklamowych. Sieć będzie zarabiać zwiększając liczbę punktów, które są generowane przez jego obsługę. Punkty pozwoli użytkownikom na promowanie ich publikacji nie tylko dla swoich abonentów. Użytkownicy będą zdobywać punkty za darmo, jeśli staną się aktywnymi użytkownikami serwisu. Ich publikacja będzie automatycznie widoczna dla abonentów. Taki system jest stosowany na "Twitterze".

Należy pamiętać, że "Minds.com" jest w fazie testów beta. System nie działa doskonale w tym etapie. Rejestracja wymaga, aby podać e-mail, nazwę użytkownika i hasło. Strona Rejestracji oferuje zaakceptowanie warunków niniejszej umowy. Jednak w rzeczywistości, Umowa użytkownika nie zawiera żadnych warunków.

Szyfrowanie stało się popularne w branży walut cyfrowych. Potem okazało się, że szyfrowanie będzie stosowane w wielu serwisach społecznościowych, aby chronić dane użytkowników. Bardzo szybko rząd straci dostęp do informacji o użytkownikach sieci społecznych. "Minds" może dać początek nowej generacji bezpiecznych sieci społecznych.


Follow Cointelegraph on Facebook