Western Union ‘Capitulates’ to Crypto with Ripple Labs Partnership

Firma "Ripple Labs» ogłosiła współpracę z operatorem transferów pieniężnych «Western Union». Ta współpraca była dużym zaskoczeniem dla krypto walutowego biznesu.

Założyciel i prezes Chris Larsen ogłosił to na Twitterze w poniedziałek:

"Pracujemy przy pilotażowej wersji programu partnerskiego z« Western Union ». Chcemy stworzyć infrastrukturę do przeprowadzania transakcji w czasie rzeczywistym."

Obie strony są zobowiązane do przedstawienia bardziej szczegółowego opisu ich współpracy. Jednak komunikat przedstawia plany rozszerzonej formy integracji obu firm. Integracja będzie oparty na przelewach. Firma «Ripple Labs» i «Western Union» zmuszone zostały byli odpowiedzieć na podchwytliwe pytania  obserwatorów w ostatnich miesiącach. Pojawiły się pytania z powodu polityki «Ripple Labs», dotyczących regulacji stanu i prywatność klientów. Firma «Western Union» wywołała pytania z powodu ich negatywnego postrzegania Bitcoin jako alternatywnej waluty dla przekazów pieniężnych.

Wiadomość wywołała nieufność i optymistyczne prognozy w tym samym czasie. Niektórzy krytykowali «Ripple Labs» za pomysł współpracy z firmą, która jest przeciwnikiem stosowania krypto-waluty w ich modelu biznesowym. Jednak dyrektor «Grayscale Investments» Michael Sonnenschein ogłosił partnerstwo jako "kapitulację" firmy «Western Union»:

"Niewiarygodne! Nawet firma «Western Union» zaczęła używać waluty cyfrowej."

Firma «Western Union» oferuje poprawę szybkości i taryf transferów międzynarodowych. Następnie  firma wejdzie na rynek przekazów pieniężnych w Bitcoin, który już teraz nabiera tempa.

Firma "Ripple Labs» zaprosiła obiecujących pracowników z innych firm po zakończeniu rundy inwestycji w wysokości 30 milionów dolarów. Firma zaprosiła byłego dyrektora wykonawczego «Yahoo!» Brada Garlinghouse'a jako dyrektora operacyjnego.

Jednak niektórzy z nich dowiedzieli się o tej wiadomości tylko z ostatnich przemówień przywódców «Ripple Labs» na rozprawie w dniu Bitcoin w Kalifornii. Chris Larsen powiedział kongresmenom: "Nie sądzę, że świat potrzebuje nowej waluty. Ich liczba jest zbyt duża. "

Praktyczne rezultaty tego partnerstwa są interesujące. Stworzy to wcześniej niewyobrażalny związek dwóch walut: typu fiat i krypto waluty. Jednak społeczność nie przyęła jasnego stanowiska na temat tej perspektywy.


Follow Cointelegraph in Facebook