Yellow Launches Bitcoin Voucher Service in Egypt despite Country’s ‘Tough Market’

Bitcoin firmach "Yellow" uruchomiła usługę kuponów Bitcoin w Egipcie. Usługa ma być alternatywą dla kosztownej i kłopotliwej "platformy płatniczej" na Bliskim Wschodzie.

Bitcoin Voucher

Serwis dostarczy kupony Bitcoin

Firma "Yellow" świadczy usługi na zakup kuponów Bitcoin. Kuponami można kupić jak "biletami" na stronie eventtus.com. Płatności można dokonać za pomocą karty kredytowej (Visa, MasterCard), "PayFort" (bramka płatności online na Bliskim Wschodzie) lub POS z "Vodafone".

Karty kredytowe nie są powszechne w Egipcie. Ich popularność wynosi tylko 2%. Tylko 10% populacji posiada konta bankowe. Dlatego bony Bitcoin mogą nie wystarczyć, aby poprawić płynność waluty Bitcoin w Egipcie. Niemniej jednak "Yellow" jest pierwszą oficjalną firmą na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej (MENA), które pozwalają klientom na zakup BTC w funtach egipskich.

"Ryzykowny rynek"

Firma "Yellow" była pierwszą firm z kategorii wymiany Bitcoin, które pojawiły się w Egipcie od założenia  "Kipochi" w Afryce w 2013 roku. "Kipochi" to usługa, która zapewnia portfele Bitcoin. Serwis powstał w Wielkiej Brytanii. Spółka zawarła umowę partnerską z dostawcą usług płatniczych "M-PESA" w 2013 roku. Stworzyły one pierwszą usługę portfeli Bitcoin w Afryce.

Według informacji firmy "Yellow", infrastruktura płatnicza jest słabo rozwinięta w 15 krajach na Bliskim Wschodzie. 70% mieszkańców nie ma konta bankowego. Ponadto przedsiębiorcy muszą płacić opłaty wynoszące około 5% kwoty transakcji.

Firmy Bitcoin rozpoznały niską częstość występowania kart kredytowych w Egipcie, wysokie opłaty i drogie rozwiązania płatniczych. E-commerce rozwija się dość szybko w Egipcie. Jednak Egipt nie posiada stabilnego rynku Bitcoin.

Firma "Wamda" to platforma programów i sieci dla przedsiębiorców na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej (MENA). Według firmy tylko 10% ludności ma konto w banku, a mniej niż 2% populacji ma karty kredytowe. Później rzecznik "Wamda" powiedział w raporcie:

"W ogóle, Egipt jest ryzykownym rynkiem. Posiada wysoki poziom nieznajomości komputerów, słabą infrastrukturę telekomunikacyjną, a także osłabioną gospodarkę."

Firma "Yellow" uruchomiła usługę dla kuponów Bitcoin w Egipcie mimo niskiego poziomu rozwoju infrastruktury płatniczej. Firma uważa, że ​​Bitcoin może być "rewolucyjnym odkryciem dla systemu płatniczego w Egipcie." Założyciel "Yellow" David El Achkar powiedział: "Obserwujemy pewną aktywność w Kuwejcie, ale poziom jest nadal niski Widzimy także rosnące zainteresowanie w Arabii Saudyjskiej, Tunezji i Egipcie.".

Branża Bitcoin zaczęła rozwijać się w Egipcie w 2014 roku, kiedy australijska giełda Bitcoin "igot" poinformowała o rozpoczęciu prac w Egipcie. Firma "AMECO", która jest największym producentem jednorazowych strzykawek i igieł podskórnych na Bliskim Wschodzie (Kair), zaczęła korzystać z Bitcoinów. Niestety, przemysł Bitcoin poczynił niewielkie postępy od ubiegłego roku. Firma "AMECO" jest jedyną firmą w kraju, która akceptuje Bitcoiny.

Yellow’s founder, David El Achkar


Follow Cointelegraph in Facebook